Jak zasłonić okno w łazience?

Duża i jasna łazienka, pełna światła słonecznego to z pewnością marzenie każdego z nas. Duże okna, przez które to światło słoneczne wpada trzeba jednak czymś przesłonić, żeby zagwarantować sobie konieczną intymność. I tu powstaje dylemat ? jak zapewnić sobie komfort użytkowania łazienki, a z drugiej strony co zrobić, żeby nie przesłonić całkowicie światła dziennego?

Trudno jest znaleźć jedną najlepszą odpowiedź na takie pytanie. Wiele zależy od wielkości okna, samej łazienki a także najzwyczajniej w świecie od naszych możliwości finansowych. Poszukując idealnego rozwiązania warto jest jednak poznać po krótce kilka ewentualności.

Co z tym oknem

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, które rozwiąże nasz problem, jest zastanowienie się nad tym zagadnieniem jeszcze na etapie budowy domu. W takim wypadku możemy po prostu wstawić do łazienki okno z mleczną szybą. Przez takie szkło będzie wpadało do łazienki miękkie i przyjemne światło, a zarazem otrzymamy maksimum prywatności. Jeśli jednak nie mieliśmy wpływu na to, musimy poradzić sobie inaczej. Klasyczne zasłony nie są raczej dobrym rozwiązaniem do łazienki. Najzwyczajniej w świecie jest tam dla nich za wilgotno. Musimy zatem zdecydować się na jakiś rodzaj rolet. Klasyczne, przylegające do szyby, w znacznej mierze ograniczą dopływ światła, ale też zagwarantują nam pełną intymność. Niestety ograniczą całkowicie możliwość wyglądania przez okno gdy roleta jest opuszczona. Z kolei rolety typu dzień-noc, pomogą nam ukryć się przed wścibskim okiem sąsiada, ale także ładnie przepuszczą światło i pozwolą na wyglądanie przez okno.

Ciekawym rozwiązaniem są drewniane żaluzje wewnętrzne lub okiennice wewnętrzne. Sprawdzą się wspaniale zwłaszcza w łazienkach, w których jako jeden z elementów wykończeniowych, zostało użyte drewno. Będą z pewnością wyglądały bardzo elegancko, a także przepuszczą światło i stworzą w łazience niepowtarzalny klimat. To także świetny element dekoracyjny.

Wybierając odpowiednią roletę do łazienki, warto jest dopasować ją do całości wystroju wnętrza. Jeśli chcemy znaleźć więcej ciekawych inspiracji warto zajrzeć na http://www.castorama.pl/katalog-produktow/lazienka.html