Kamera samochodowa a bezpieczeństwo

Informacje o wciąż rosnącej popularności kamer samochodowych wskazuje chociażby liczba pojawiających się filmików w sieci. Niestety zamiast tworzyć piękne pamiątki z wakacji i podróży służą głównie do obrazowania głupoty innych kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów. Na co zwrócić uwagę przy zakupie kamery samochodowej?
Jednym z ważniejszych parametrów jest rozdzielczość. Na nic nie przyda nam się kamera na której nie tylko słabo widać samochód, ale także jego tablice rejestracyjne.

Warto wspomnieć, że nagranie z widocznymi tablicami rejestracyjnymi powinny posłużyć tylko jako dowód, który zostanie przekazany policji. Wrzucanie filmików do sieci z widocznymi tablicami rejestracyjnymi jest niezgodne z prawem. Polecana rozdzielność to oczywiście standard fullHD. Jednak co za tym idzie im większa rozdzielczość tym większy rozmiar plików. Trzeba zobaczyć ile pamięci posiada urządzenie. Wskazane jest też nawet dokupienie dodatkowej pamięci.

Urządzenie Xblitz P500 dostępne tutaj https://www.solve24.pl/xblitz-professional-p500-rejestrator-jazdy-kamera-samochodowa-p-2100.html posiada wejście kart pamięci do 32GB co zapewnia nagrywanie wiele takich filmów. Ważne to mieć pewność, że starczy miejsca na zarejestrowanie materiału dowodowego.

Kamera samochodowa powinna mieć także odpowiedni kąt nagrywania czy też sensor ruchu. GPS nie jest warunkiem koniecznym, ale zdecydowanie ułatwia jazdę. Większość z nich posiada integrację z Mapami Google. Urządzenia z GPS-em są nie tylko dla kierowców, którzy często jeżdżą na wycieczki, ale także dla biznesmenów poruszających się pomiędzy miastami. Wraz z kamerą powinniśmy zapatrzyć się jeszcze w wyświetlacz. W ten sposób możemy uważniej obserwować co się dzieje na drodze. Ważnym parametrem jest też możliwość nagrywania w nocy. Ryzyko wystąpienia wypadku nie jest tylko w ciągu dnia, ale także po zmroku.

Wybór kamery samochodowej nie może być łatwy. Na rynku jest dostępnych wiele urządzeń, które są atrakcyjne cenowo. Jeśli na początku określimy sobie parametry, które musi mieć nasza kamera samochodowa z pewnością wybór będzie łatwiejszy.