Kieliszki do czerwonego wina Krosno

kieliszki-do-czerwonego-wina-krosnoOsoby gustujące w winach doskonale wiedzą, że jego poszczególne odmiany pije się w zdecydowanie różnych kieliszkach. Typ kieliszka jest uzależniony w głównej mierze od bukietu wina, bo jego rolą jest jego wydobycie z trunku.
Stąd też kieliszki do czerwonego wina krosno zaliczają się do szerokich oraz dużych, kieliszków, co pozwala na stykanie się wina z powietrzem na możliwie największej płaszczyźnie. W ten właśnie sposób czerwone wino wydobywa swój aromat do maksimum. Należy zadbać też oto, aby kieliszki do czerwonego wina krosno
były wykonane z przeźroczystego szkła, bo sprzyja to obserwacji koloru trunku. Kolejną ważną sprawą jest to, aby szkło kieliszków było na tyle cienkie, aby dało się bez przeszkód ogrzać wino ciepłem dłoni, co sprzyja wydobyciu pełni jego aromatu. Nóżki kieliszków muszą być na tyle długie by dało się za nie złapać, jak trunek zostanie dostatecznie ogrzany. Dobrze jest sobie zapamiętać, że kieliszki do czerwonego wina krosno napełnia się trunkiem do około 1/3 ich objętości. Dodatkowo, im bardziej wiekowym dysponujemy trunkiem tym tym kieliszki powinny być większe i pękate.