Przyszłość nieruchomości biurowych w Polsce

przyszlosc1Jeżeli chodzi o to, jak będzie wyglądała przyszłość nieruchomości biurowych w Polsce, to jedno jest pewne, wszystko zależało będzie od zagranicznego kapitału. To on jest głównym źródłem finansowania wszystkich kontrahentów developerów na tym rynku. Nie zatrważa już wizja plajty nieruchomości biurowych, gdyż wszelkie prognozy są dość optymistyczne.

Reprezentacji biznesu międzynarodowego szacują się, że nasz kraj posiadając raczej ustabilizowaną gospodarkę, jest wystarczająco atrakcyjnym obszarem do prowadzenia różnorakich inwestycji. To poczucie bezpieczeństwa stymuluje zagraniczne koncerny, korporacje do inwestowania w rynek nieruchomości. Wynajmują, kupują powierzchnie biurowe, które są relatywnie tanie w porównaniu do nieruchomości w innych krajach europejskich.
Nieruchomości biurowe są więc inwestycją bezpieczną i niezagrożoną. Już teraz, na nadchodzący przełom roku 2012/2013 planuje się stworzenie nowych 700 000 m2 powierzchni biurowych w samej tylko Warszawie. To daje stolicy Polski druga pozycję w Europie, biorąc pod uwagę wielkość metraży biur przeznaczonych do realizacji lub już w trakcie budowy. Pierwsze miejsce należy się Paryżowi, który infrastrukturę biurową powiększy w najbliższym czasie o kolejnych 1,5 mln m2 powierzchni. Ogromne przedsięwzięcie, które pokazuje tym samym, że popyt na nieruchomości biurowe nie słabnie.