Wypadek = duży problem ? Nie zawsze… Poznaj praktyczne porady dotyczące wypłat z OC sprawcy!

Niewielu z nas dobrze kojarzy sobie temat wypadków i następstw wypadków. Wpływa na to z pewnością fakt, iż nie każdy z nas brał kiedykolwiek udział w kolizji, lub wypadku samochodowym. Często nie wiemy więc, jak w takim wypadku zachować się, a także jak odpowiednio wyjść z sytuacji w momencie, kiedy to nie my zawiniliśmy w całym tym wydarzeniu.

W naszym artykule postanowimy się Państwu wytłumaczyć wszystkie kwestie związane z wypadkami, a także z możliwością uzyskania pomocy w tym zakresie. Wszystkie nasze niżej podane informacje obowiązują w świetle prawa z 2017 roku, co jest najistotniejszą rzeczą dla wszystkich kierowców, którzy chcą wiedzieć, czy korzystanie z OC sprawcy wypadku jest nadal możliwe. Tak, jest!

Pomyślmy iż mieliśmy sytuację kolizyjną w momencie, gdy wybieramy się na nasze upragnione wakacje nad morzem. Po naszej kolizji, której sprawcą była osoba trzecia, nasz samochód został uziemiony i nie nadaje się do dalszego ruchu. Co robić w takim wypadku ?

Na szczęście żaden kierowca nie zostaje w takim wydarzeniu sam. Są specjalne firmy, takie jak Servator.pl, których zadaniem jest dostarczenie nam samochodu na miejsce kolizji. Samochód jest naszym autem zastępczym, które będzie służyć nam do dojazdu w nasze upragnione miejsce, które mamy na ten sam dzień zarezerwowane.

Kosztami pokrywa się osobę, która w danym momencie zawiniła w wypadku. Oznacza to tyle, że osoba, która spowodowała wypadek, musi mieć aktualne OC, bez niego nie da się bowiem nic wskórać i w skrajnych wypadkach, gdzie OC będzie sprawdzane i jego data zostanie niepotwierdzona, to nie możemy liczyć na pomoc, auto zastępcze zostanie nam owszem dostarczone, lecz na nasz koszt.

Takie sytuacje są jednak bardzo incydentalne i nie należy obawiać się tego, że pozostawione nam OC sprawcy wypadku jest nieaktualne. Takich sytuacji jest naprawdę, bardzo niewiele i nie należy się nimi sugerować względem ich funkcjonowania na szeroką skalę.

Pamiętajmy, kierowca który spowodował wypadek, ma w obowiązku udzielić nam wszelkiej pomocy, jako osoba odpowiedzialna za dane zdarzenie drogowe. Oznacza to w tym momencie również fakt, iż ubezpieczalnia osoby która powoduje wypadek, również jest od udzielania nam wszelkiej rekompensaty w takim wypadku – wielu kierowców o tym nie wie i ma problem z dotarciem do miejsca docelowego, a rozwiązania są tak proste i na wyciągnięcie ręki!