Żaluzje fasadowe – nowoczesna technologia i ochrona.

zaluzje1Żaluzje fasadowe to nowoczesne rozwiązanie jakie ma zastosowanie w ochronie przeciwsłonecznej. Jak nazwa wskazuje żaluzje tego typu są montowane na zewnątrz fasady budynku. Doskonale sie sprawdzają w ogromnych budynkach o dużych przeszkleniach. Stosowane są bardzo często w wieżowcach biurowych i nowoczesnych apartamentach mieszkaniowych.

Ten rodzaj żaluzji doskonale sie sprawdza w przypadku dużych powierzchni, które należy chronić przed utratą ciepła. W budynkach o dużych powierzchniach szyb konieczne jest dbanie o minimalizowanie strat ciepła, a takie żaluzje doskonale sie w tym przypadku sprawdzają. Oprócz ochrony przed słońcem stanowią również barierę dla wiatru i deszczu, które są bardzo częstym zjawiskiem w naszym klimacie.

Dobrane na miarę.

zaluzje2W przypadku biurowców ważnym punktem są żaluzje, które zapewniają skuteczną ochronę przed słońcem. W pomieszczeniach, które są wyposażone w komputery powinny zostać zastosowane żaluzje fasadowe zapewniające ochronę przed odbijaniem światła na monitorze komputera. Jest to bardzo ważne ponieważ pracując w południowej lub w południowo zachodniej części budynku jesteśmy narażenia na promienie słoneczne przez większą część dnia. Żaluzje światła dziennego zasłaniają dolną część okna, a górna zostaje odsłonięta, dzięki czemu przez cały dzień w pomieszczeniu jest jasno bez konieczności stosowania sztucznego oświetlenia. Dlatego podczas wybierania rodzaju żaluzji koniecznie należy zwrócić uwagę na to w jakim celu mają być one stosowane, aby były jak najbardziej skutecznym produktem.

http://FixOkna.pl ? żaluzje fasadowe Wrocław
ul. Borowska 186a
50-557 Wrocław
tel: +48 717 802 666
kom: +48 609 507 923
fax: +48 717 945 125
E-mail: borowska@fix.wroclaw.pl

Sterowane ręcznie lub mechanicznie.

Żaluzje fasadowe mogą być sterowane ręcznie lub mechanicznie. W przypadku sterowania ręcznego montowany jest mechanizm korbowy, który pozwala na skuteczne odsłanianie i zasłanianie okien. W sterowaniu mechanicznym zamontowany zostaje silnik, który może obsługiwać jedną lub kilka żaluzji. Dodatkowo istnieje możliwość zautomatyzowania całości z systemem automatyki pogodowej, co zapewnia dodatkowy komfort użytkowania. To bardzo wygodne rozwiązanie, jednak w przypadku braku prądu lepszym rozwiązaniem jest mechanizm ręczny.